| Dragos1928 a întrebat:

Cine imi poate construi si mie un pc full(cu tot cu carcasa), care sa imi duca cs-goul in min 70-80 fps pe setarile maxime pe very high? Pcul sa fie cu componente de pe pc garage si sa fie in bugetul de 2000 lei+un monitor de maxim 500 lei care sa fie bun! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Dragos1928 explică (pentru Intruder19):

90-100 pe very high da?

| CM7YRE a răspuns (pentru Dragos1928):

E destul un 1200 http://www.youtube.com/watch?v=nq0gpf3Ruyc
O sa iti duca. Opinia mea, sa pui si-un ssd http://bit.ly/2ENVoYl macar de 120 daca nu de 240.

| Intruder19 a răspuns (pentru CM7YRE):

Diferenta de pret intre 1200 si 2200g este infima, performantele fiin in favoarea lui 2200g.

Daca ii puneam si un ssd depasea bugetul.

| Intruder19 a răspuns (pentru Dragos1928):

CS:G0 nu are setarea very high, are doar high si pe fullhd cu configuratia aia ai 100 fps garantat.

| CM7YRE a răspuns (pentru Intruder19):

A zis cineva "1200 e mai bun"? Am pus accent pe ideea de "e de ajuns 1200, d’apoi 2200". E recomandare, oricand se poate "mai bine"; un ssd ajuta mult, si ar fi util in orice buget, 100 ron scoti usor cu alta carcasa si sursa, sau cu un voucher si 40-60 ron in plus. Oricum e bine ce ai pus daca vrea dedicata, pentru "alte jocuri".