| HeLps a întrebat:

Salut cine imi poate recomanda si mie un calculator pe care sa mearga cs go peste 60 fps la un pret cat mai mic

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

1 La acest sistem este suficient de bun si la acei bani se merita.Eu as recomanda-o.
2 Ai un system foarte bun poti juca foarte multe jocuri chiar in jur de 90%-97% din ele si iti va merge foarte bine plus o claritate foarte buna.
3 Nu o sa ai probleme cu el o sa mearga foarte bine si o sa vezi ca poti juca dar si naviga lejer fara nicio grija.

4 PS: Systemul de Operare este Linux si poti sa-l schimbi cu un Windows daca vrei.Marea majoritate a jocurilor nu merg pe Linux.
Linux este folosit in programare, IT daca vrei sa inveti in jocuri nu prea este folosit ca in unele jocuri nu vrea, nu merge sau nu ruleaza acele jocuri.

Dar in rest totul este Ok.
Si cu CS Go poti avea FPS in functie si de revolutia pe care o ai iti zic de de la cat incepi si pana la cat poti ajunge (Ai un system recomandat pentru aceste jocuri de acest gen): 10-45FPS (3840x2160), (2560x1440)=80-150FPS.
(1920x1080)=200-350Fps
Diferenta asta este un functie de grafica cat de mare vrei sa o ai EXsad sa se vada umbre, animatie, imaginea sa fie foarte clara, reflexie,...).

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1286018/

de recent am cumparat sistemul asta pentru un amic, toate in afara de placa video. Procesorul are un placa video integrata, un HD 4400. ii merge multe jocuri vechi, printre care si cs go cu 70 FPS, rezolutie HD si cu mai toate pe medium. vezi daca iti convine

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Vrei un calculator dar mai intai zi cum vrei doar unitatea sau toate componentele unui calculator.
2 La ce pret zii pretul minim si max ca sa ma incadrez in acel pret si sa ai si benefici.
3 Iti pot da cateva linkuri dar vreau sa stiu in ce pret trebuie sa ma incadrez si iti voi da un calculator bun sau o unitate buna.

4 La Cs Go la 60fps poti sa ai sistemul putin peste minimul necesar si ai 60fps.
Systemul minim cs go este:
2Gb Ram, Placa video de 256.

Iar daca tu ai 2GB Ram placa video de 512Mb ai 60Fps.
Doar prin faptul ca ai placa video putin mai performanta poti sa ai 60fps daca ai systemul minim ai maxim 30Fps.

| HeLps explică (pentru DragomirMihail2020):

Deci e in regula daca il cimpar, in general nu sunt pretentios cu graficile si rezolutia si mai am o intrebare cs go merge pe linux?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru HeLps):

Da este in regula eu il recomand.
Poti schimba systemul de operare daca nu iti place cum merge poti sa il schimbi. Faci setare din Bios sa ruleze primul ( Boot Device CD/DVD) salvezi si dupa pui DVD/CD cu windows si instalezi Windowsul.

Aicea nu stiu ce fel de Linux (sunt foarte multe tipuri de Linux) ca ex:WinXP fata de Win7 diferenta mare asa este si cu Linux.
Daca ai Ubuntu merg marea majoritate a jocurilor chiar si Cs Go daca ai un alt Linux ca Ex Open Suse, Deepin nu o sa mearga.

Ti-am dat o mica descriere cu revolutia in ca sa stii cum ai FPS sa iti faci o idee.
Si cea mai buna revolutie ar fi 1920x1080 nu din cauza fps zic asta ca la aceasta revolutie este una medie si nu trebuie sa fie asa departa imaginea sau prea aproape ca se vede nasol in ambele in zic din experienta.

| HeLps explică (pentru DragomirMihail2020):

Mi-am cumparat calculatorul dar nu imi citeste memoria, mi-a dat cd dar nu stiu ce sa fac cu ele

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru HeLps):

1 CD care ti lau dat ei este CD cu drivere (placa video, internet, audio...).
2 Adica nu iti citeste memoria, merge sa-l deschizi pc sa ajungi pana la interfata desktop.
3 Sau ai numai o partitie (Local Disk).
Ori nu vezi niciun Hardisk.
Cea de a treia ar fi ca nu se deschide deloc.

| HeLps explică (pentru DragomirMihail2020):

Am rezolvat, am instalat windows 8.1

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru HeLps):

1 La acest sistem este suficient de bun si la acei bani se merita.Eu as recomanda-o.
2 Ai un system foarte bun poti juca foarte multe jocuri chiar in jur de 90%-97% din ele si iti va merge foarte bine plus o claritate foarte buna.
3 Nu o sa ai probleme cu el o sa mearga foarte bine si o sa vezi ca poti juca dar si naviga lejer fara nicio grija.

4 PS: Systemul de Operare este Linux si poti sa-l schimbi cu un Windows daca vrei.Marea majoritate a jocurilor nu merg pe Linux.
Linux este folosit in programare, IT daca vrei sa inveti in jocuri nu prea este folosit ca in unele jocuri nu vrea, nu merge sau nu ruleaza acele jocuri.

Dar in rest totul este Ok.
Si cu CS Go poti avea FPS in functie si de revolutia pe care o ai iti zic de de la cat incepi si pana la cat poti ajunge (Ai un system recomandat pentru aceste jocuri de acest gen): 10-45FPS (3840x2160), (2560x1440)=80-150FPS.
(1920x1080)=200-350Fps
Diferenta asta este un functie de grafica cat de mare vrei sa o ai EXsad sa se vada umbre, animatie, imaginea sa fie foarte clara, reflexie,...).