| Iulian_Sandru_1992 a întrebat:

Ce unitate de calculator mi-ati putea recomanda sa imi mearga binisor pe high GTA 5 fara lag si totusi la un pret mic, daca se poate pana in 2. 100lei si inca o cerinta sa fie de pe Altex sau Media Galaxy?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Mai bine iti iei de pe pc garage pe piese + ca acolo e mai ieftin decat pe altex sau media galaxy. Dar daca vrei neaparat de pe altex. http://www.altex.ro/......gb-ubuntu. Cu asta nu o sa ai probleme. GL (si scuze ca depaseste cu 100 de lei dar nu cred ca are asa mare importanta )

| CPAElites a răspuns (pentru Nemessys):

Glumesti?
Cu ~2000 lei lei isi poate cumpara RX 460 + I3 6100 + 8GB RAM

| Nemessys a răspuns (pentru CPAElites):

Dar el vrea de pe altex... ce sa-i fac? -_-

| CPAElites a răspuns (pentru Nemessys):

E but. laughing
Nu o sa dea funda la nimeni.Asta inseamna ca nu-l intereseaza parerile noastre
O sa intre sa vada raspunsurile cand isi aminteste laughing

7 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

Salutare :)
Eu iti recomand sa te orientezi catre un sistem pe componente, ai asa :
-Procesor puternic si foarte ok in gaming
-Placa de baza destul de ok
-8gb ram ddr4
-Placa video este la nivelul unui GTX 950, se va descurca foarte bine in gaming, poti sa joci gta 5 pe fullhd chiar si pe high
-Ai 1TB HDD
-120gb ssd (pentru windows/programe, totul se va misca super rapid)
-sursa de calitate
-carcasa o primesti cadou (o vei vedea dupa ce adaugi componentele in cos, oferta este valabila pana pe 31, adica maine)
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2054838/

Daca vrei sa beneficiezi de 1% reducere in comenzile tale foloseste codul voucher C6R5CBBP

| vidii a răspuns (pentru vidii):

Daca folosesti voucherul si dai comanda in aceasta seara sau maine cel tarziu (sa prinzi carcasa cadou si sa ai loc si de ssd) vei iesi sub 2100 lei

| Iulian_Sandru_1992 explică (pentru vidii):

Multumesc,inca ma mai gandesc de unde sa iau dar cum ai zis tu e foarte bine, mai vad ce fac.

| TibiGeGe a răspuns:

Salut,eu ti-as recomanda o placa de la ASUS dar daca vrei ca GTA-ul sa mearga pe high si fara lag iti trebuie cam 300/400 de lei.