| AlinG13 a întrebat:

Cum pot schimba si eu iconita unui executabil dar acesta sa functioneze dupa ce o schimb? Am incercat cu ResHacker si dupa ce schimb iconita numai merge sa il deschid adica dau sa il deschid si nu imi apare nimic...va rog daca stiti ajutati-ma! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| darko23able a răspuns:

Dacă lucrezi cu C::B, trebuie să ai winmain (aplicație de tip windows) pentru a-i putea atașa o icoană. VS are această opțiune din proprietățile proiectului, dar VS folosește tool-urile M$.

Revenind: dacă ai aplicație de tip windows (cu winmain în loc de main) atunci nu faci decât să atașezi un fișier resursă (*.rc) la proiect în care pe prima linie treci o resursă-icoană. Ceva de genul acesta :
ICOANA_APP ICON ""
Compile + voila! O nouă față a aplicației talewinking!