| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum sa le cer la parinti un pc de gaming, am facut un calculator pe piese care costa 3500 lei, mi-au luat un laptop acum 1 an si jumatate dar nu poate rula jocurile noi (2015-2016-2017), spuneti-mi cum sa-i convig sa imi ia acel pc de gaming

4 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2635338/
In primul rand le spui ca inveti, dar sa inveti
Si in al doilea rand le spui ca nu le mai ceri deloc ceva, ca daca sa zice parinti tai ti-ar cumpara pc-ul si peste 1-2 saptamani le-ai cere altceva sar supara pe tine

| CPAElites a răspuns (pentru alexboss2020):

De ce ai pus ram Dual Channel? Ocupa sloturile degeaba.
Iar tocmai placa aia video ai ales-o? RX 570 are cam aceiasi performanta si costa de la 800 lei in sus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca poti din moment ce ti-au luat laptop destul de recent.

| JesseH a răspuns:

Muncești până faci dublul sumei, pe urmă îi rogi să cheltuiești jumătate așa cum vrei.