| prodatory2k a întrebat:

Salut, cum vi se pare gtx 1050 ti? Se mai tine bine in jocuri? PUBG, NFS etc...

2 răspunsuri:
| Tranconoid a răspuns:

Eu inca o folosesc chiar daca as putea sa imi iau un 1080ti. Sincer imi place nu am nicio problema in niciun joc ❤

| bogdan324 a răspuns:

Pentru 1080p cu setari medium-high inca duce, insa pe detalii ultra pana si 1060-ul meu de 6gb mai scartaie pe detalii ultra in anumite jocuri(adica sunt jucabile dar am sub 60fps), ce-i drept doar in titlurile mai prost optimizate am patit asta.
Depinde si de joc, unele sunt mai bine optimizate, altele nu...
1050 ti-ul ala inca se tine bine dar depinde si de ce setari/fps-uri vrei.
Daca cumva nu ti-ai luat placa, recomand totusi un rx 570, mai nou am vazut ca incepe sa baga 1060-ul de 3gb, e mult mai puternic ca un 1050 ti si cei 4gb memorie sunt suficienti pentru detalii mari, dar nu ultra.