| Iliutz a întrebat:

Salut daca-mi configurez un pc pe componente de la pc garage il primesc gata asamblat.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Daca tu il vrei gata asamblat, ei ti-l vor asambla, ce buget ai?

| Iliutz explică (pentru Me2):

2300 ron.

| Me2 a răspuns (pentru Iliutz):

Ok,in bugetul tau intra asta, cred ca poti face un efort de 30 ron (normal ca poti)
1.Procesor bun si in gaming si nu numai, 4 nuclee 3.4 ghz
2.Placa de baza buna cu 4 sloturi de memorie (foarte important), are usb 3.0 si Sata 3
3.4 gb ram de la Geil+radiator, niste memorii foarte bune, pe care eu lea am si sunt foarte multumit de ele, nu mi-au facut probleme
4.HDD de 500 gb Sata 3 -6 gb s, e bun, o firma cunoscuta (Western Digital), acesta e caviar blue (sa nu alegi caviar '' green'' chiar daca consuma putin sunt foooaaaaarte lente, acesta nu, are 7.200 rpm
5.O placa video buna, duce pe 1920x1080 fara probleme, sterge pe jos cu gtx550 ti
6.O sursa foarte buna de la sirtec care furnizeaza 500 w reali, nu doar pe acele surse care scire ca scot 500 w, dar nu scot nici 200, deci aceasta sursa o face, scoate 500 w reali
7.O carcasa buna de la Segotep (raynor), e decenta si solida +ca are 3 ventilatoare 2x 120mm+ 1x140mm
Eu nu cred ca ne mai trebuie dvd-rw, eu nu-l mai folosesc, instalez Windows de pe stick(De asta ti-am pus un stick in wishlist in caz ca nu ai unul, daca ai nu-i nici o problem..., doar sa nu fie mai mic de 4 gb!, ca nu incape windiows 7
Aici ai wishlist, bafta la butonat:D
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/541316/

| Iliutz explică (pentru Me2):

Ms mult prietene dar m-am gandit sa mai adun pana la 3000 ron.Numai am vrut sa stiu daca o sal primesc asamblat ca daca nu... numa descurcam rolling on the floor

| Me2 a răspuns (pentru Iliutz):

Pai acolo cand o sa trimiti comanda, ai jos o optiune, daca o bifezi, va veni gata asamblat,, te costa 40 ron

| Iliutz explică (pentru Me2):

Dar de dc-shop ce zici? Iti asambleaza pc dacal iei pe componente si daca da cat costa asamblarea? Si unde gasesc optiune sa dau samil asambleze.

| Me2 a răspuns (pentru Iliutz):

De pe dc-shop nu am comandat, deci nu stiu dar presupun ca si ei vor avea obtiunea de asamblat (poate doar poate)