| alex2496i a întrebat:

Salut, datorita windowsului prost pe care il detin, sunt nevoit sa intalez windowsu o data pe luna ( sau chiar la 2 saptamani ).
Problema este urmatoarea: formatez local dick C, apoi instalez tot pe C, si ma pune sa aleg intre 2x windows 7 de fiecare data cand il aprins straight face, de ce?, mentionez, ca nu am instalat pe altceva in afara de C niciodata!

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pentru ca este o partitie "System Reserved" (de 100MB) care are intrarile din "boot" si a ramas intrarea veche cu windows-ul. cand reinstalezi windows-ul e recomandat sa reformatezi si partitia aia. ca sa editezi intrarile in boot iti trebuie programul asta http://neosmart.net/EasyBCD/