| mirell_8303 a întrebat:

Am o problema ultima data cand am instalat windowsu nu am fost atent si am instalat windowsu si in C si in D acum am windowsu in 2 partiti. are ceva daca il las asa sau daca formatez partitia D mai imi merge calculatorul ce sa fac

Răspuns Câştigător
| unicka a răspuns:

Nu iti recomand sa formatezi partitia d ca e posibil sa il deteriorezi.
ce iti recomand pe viitor : cand mai instalezi windows-ul, ai grija foarte mare. pentru acum, ar trebui sa reinstalezi windows-ul din nou si sa ai grija in ce partitie pui. pe. s. : ar trebui sa reformatezi tot calculatorul pentru a fi mai bine pentru calculator.

3 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Pai vezi care ruleaza, ala din d sau ala din c si formateaza partitia de pe care nu ruleaza windowsu.

| MaRRiaN a răspuns:

. adica l-ai instalat de 2 ori? din ce zici tu, reiese ca ai 2 windows-uri diferite, unu in C, altu in D. Acum trebuie sa stii pe care-l folosesti, daca poti sa-ti dai seama. Daca il folosesti pe cel din C, cum ar fi normal, poti sterge partitia D fara probleme, asta numai daca pana acu l-ai folosit doar pe cel din C. Bafta si pe viitor fi mai atent!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te in c la fisierele ascunse la boot.ini daca loader-ul pleaca din c sau d daca pleaca din c poti sa stergi windowsul din d daca pleaca din d il modifici sa plece din c. sper ca ai inteles :D daca nu intra pe misulet22

www.mirceabondar.com