| robertpc162 a întrebat:

Salut. De ce gta 5 îmi merge in lag? Componente: Intel(R) Core(TM) i5-8400 CPU @ 2. 80GHz 2.81 GHz, GeForce GTX 1050 Ti 2 GB, 8 GB Ram, Hard Disk 2 TB, Windows 10 Home, îmi merge in lag și pe setări mici, FPS: 30.
Ca să îmi meargă bine ce îmi trebuie?

5 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Dezactiveaza setarea din joc care activeaza sa se vada iarba in lumea din joc.

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună, Robert!

Este posibil ca jocul să îți pornească cu placa video integrată.
Asigură-te că jocul îți pornește cu placa video Nvidia. Dacă tot ai probleme, reinstalează driverul pentru placa video.

| omar456321 a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Ma indoiesc ca e o setare, probabil cablul HDMI e conectat direct in placa de baza in loc de placa video. Desigur, ce ai spus ar fi corect daca era pe laptop, desi nu a specificat.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru omar456321):

Bună!

Ai mare dreptate. După procesor ne putem da seama că este vorba despre un calculator.

Merci de clarificare!

| LorinIoanFortuna a răspuns:

Eu, Lorin Ioan Fortuna spune: te duci la setari, updatezi drieverele de la placa video, cauti pe site ul oficial si ia Ryzen EZ GG