| Ge3orGexD a întrebat:

De ce in minecraft, cand plantez seminte imi sar de acolo?. funda raspunsului care ma ajuta cel mai mult!

5 răspunsuri:
| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Pai daca sari pe ele ies de unde leai plantat sau animalele daca stau pe ele la fel ies sau daca esti pe multiplayer poate este o protectie acolo

| IwantANoriginalNAME a răspuns:

Plantatia trebuie sa fie la maxim 4 blocuri distanta e o sursa de apa, si sa aiba lumina, un acoperis de sticla sau o torta pentru lumina.

| Ge3orGexD explică (pentru IwantANoriginalNAME):

Da astea sunt corecte

| IwantANoriginalNAME a răspuns (pentru Ge3orGexD):

Vezi ca acoperisul de sticla e doar in cazul in care ai ceva deasupra prin care lumina nu poate ajunge la plante, iar torta e in cazul in care nu vrei acoperis de sticla.

| Andyr212 a răspuns:

Ori nu sunt la acelasi nivel cu apa, ori nu sunt la soare, ori calci pe ele