| dox1337 a întrebat:

De ce nu imi merge Fifa 17?

Il pornesc, imi arata cercul ala de langa sageata si nu imi porneste, deschid task manager si imi arata ca e deschis, ce sa fac? E vina placii video? Nu pot rezolva deloc? Am intrat pe un site si imi spune ca nici 16 nici 17 nu merge, insa 16 imi merge, de ce nu merge si 17?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Sistemul tau suporta jocul? Daca da, atunci problema ar putea fi la sistemul de operare.
Depinde de ce Windows ai. Daca e Windows10 si i-ai facut update, e posibil ca aceasta sa fie cauza. Unele actualizari de sistem creeaza probleme in jocuri. Cred ca e si cazul tau, daca problema nu e de alta natura.
Pe forumuri exista aceasta discutie legat de Fifa 2017.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca compatibility mode cu windows 7 (click dreapta pe executabil> properties>run in compatibility mode).