| mucmen930 a întrebat:

Salut azi cand am deschis pc"ul imi spune ca computerul meu este monitorizat de ardamax am intrat in task manager nu era nimic nou...am intrat in ccleaner nimic ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Dezinstalează-l(start-control panel-add and remove program).
Il oprești și din startup(start-run-scrii"msconfig" -intri în ultimul tab "startup" -cauti ardamax sau keyloger și debifezi-ok restart) sau cu revo uninstaller daca zici ca in task manager ai cautat.O scanare completa a sistemului e binevenita. thumbs up

| mucmen930 explică (pentru stlucian):

Pai am dat si cu RUN si cu add/remove, si in startup...nu stiu...

| stlucian a răspuns (pentru mucmen930):

Clik pe "start" acolo jos scrii "run"(entrer) apoi in freastra deschisa "msconfig"(enter) si undeva sus in noua fereastra langa "general/boot/services"ai startup clik acolo si o sa ai programele care pornesc cand pornesti PC-ul.De acolo debifezi (daca ai) ardamax sau keyloger confirmi-ok restart.

Mai incearca si o scanare cu :

http://www.bitdefender.ro/scanner/online/free.html

| CoL00SaL a răspuns:

Dai o scanare...o fi vreun virus!

| mucmen930 explică:

Pai si un antivirus ca avast pentru key ardamax...big grin