| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Hey! Nu mai pot sa deschid Mozilla Firefox. Nu conteaza de cate ori dau click, nu se deschide. Asta s-a intamplat dupa ce sora mea mai mica mi-a dat peste incarcator si laptopul s-a inchis brusc. Ce problema ar putea fi? Am intrat in Task Manager, imi arata ca e running, apoi am dat end task, dar tot nu merge.

12 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Reboot, uninstall, reboot, reinstall, NU sarii nici un pas si mai ales NU incerca sa pornesti firefox-ul deloc pana nu termina de reinstalat
tot nu merge, deschizi un cmd ca admin (apesi pe start, scrii cmd, dai click dreapta pe el din rezultate si apoi run as administrator), in cmd scrii:
chkdsk /f/x c:
daca windows-ul e instalat pe c: daca nu, pe ce litera e instalat, reboot, NU APESI NICI O TASTA SI IL LASI SA FACA VERIFICAREA, apoi repeti ce am scris sus
TOT NU MERGE...
https://portableapps.com/
instalezi programul lor, instalezi firefox-ul lor si poti sa il pui oriunde (deci daca mai ai problema, il stergi si instalezi in alta parte... e sters, nu uninstall happy )

nu iti place solutia asta cu portable apps... reinstaleaza windows-ul

| Cinevacatoatalumea explică (pentru ziftode):

Si reboot inseamna?

Da, da, traiesc intr-o pestera.

| ziftode a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Restart calculator

si sa mai completez, firefox-ul tau porneste, dar nu afiseaza nimic si ramane blocat in memorie, daca nu dai restart la calc, cand il dezinstalezi nu se dezinstaleaza, ci ramane tot acolo cu aceeasi problema, din cauza ca nici uninstall-ul nu il scoate din memorie si nici de pe disk, iar daca ti-a cazut curentul, comanda aia a mea din cmd o sa iti repare systemul de fisiere care e foarte probabil ca ti-a dat eroarea

daca nimic nu reuseste portable apps o sa il instaleze ca si nou intr-o cu totul alta parte

| ShamelessQboy a răspuns:

Dezinstaleaza si reinstaleaza programul!

| Cinevacatoatalumea explică (pentru ShamelessQboy):

Si nu s-ar pierde parolele si tot ce aveam salvat?
"No error message

If you click the Firefox icon but no Firefox window opens and no error message is shown, a simple first step is to restart your computer and then try again. If Firefox still does not start, see the following sections.
Firefox previously worked
If Firefox previously worked but suddenly doesn't start, it may be due to some corrupt data in your settings. Uninstalling and reinstalling Firefox would not fix this problem because your settings are not removed on uninstall"

| GazzaRecordsRo a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Daca erau salvate iti dai seama ca se pierd dupa reisntalarea programului...

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Nu merge nici dupa reinstalarea programului foloseste chrome.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru GazzaRecordsRo):

Dar pe Mozilla aveam niste conturi ce nu pot fi deschise pe Chrome.

| Superior a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

E posibil sa nu se piarda ca in ultimul timp browserele pot face un backup in windows/system32 si cand le reinstalezi iti iau ele inapoi de acolo sa-ti fie usor. Cel putin la Opera pot spune ca asta e valabil.

| Alphahkbg a răspuns:

Depinde pe mozilla firefox cand ce'ai pus parorele ai dat sa se salveze automat?
Da ca da atunci poti cauta prin fisierele programului un fisier.txt in care o sa fie scrise parolele(asa se fura mai simplu parolele cand ai calculatorul infectat)
Sauuuuuuuuuuuuuuuu da ca conturile acelea erau chiar asa inportante poti sa te compliti mai mult decriptand hard-ul calculatorului ca sa iti poti scrie conturile pe o foaie(in acest mod cand comiti o ilegalitate cu calculatorul politia o sa afle chiar si da ca reinstalezi/resetezi/bootezi/faci upp de bios/etc)
Poti incerca sa mergi si la un servis in caz deee.