| TheSeventhSin a întrebat:

Salut de ceva timp imi merge greu pc-ul,de ce?(A pe lol merge nu stiu de ce dar foarte greu, inainte nu merge greu dar acum si cu grafica mai jos de normala are lag)De la virusi stiti cumva un program gen unul foarte bun sa scoata paroape toti virusii? Adica nu numai sa-i curete ci sa-i si am o protectie.
E simplu cel mai bun raspuns primeste funda.

1 răspuns:
| yocris14 a răspuns:

Ti sa pare tie simplu, dar nu este deloc, simplul fapt ca "crezi" este foarte daunator si nu poti scapa cu un cu doua de catre virusi depinde si de care sunt, iti recomand un Avast il poti obtine gratuit pentr 1-3 Luni iar cand iti expira iti poti face un cont gratuit si il poti avea pentru 1 an de zile, acum depinde de virusi daca ii ai si sunt de mult sa nu se fii raspandit, daca tot nu rezolvi cu antivirusul cea mai buna rezolvare este o reinstalare a windows-ului si instalarea unui antivirus platit, cele gratuite nu prea sunt de foarte mare eficienta. Sper ca ti-am fost de ajutor. Si ca sa iti spun despre lag ( PING ) nu iti stiu configuratia calculatorului pentru a iti oferi o explicatie sau o rezolvare mai elaborata, urmatoarea data cand mai ai probleme de genul specificati si configuratia PC-ului ( OS, rami, GPU, CPU ) pentru a putea gasi solutia ce-a mai eficienta.