| Akid a întrebat:

Buna TPU.~
am si eu o problema
calculatorul meu merge foarte greu si banuiesc ca de la virusi
in afara de faptul ca pot schimba windows`ul ce mai pot face?
care din voi stiti cum se scot virusii din calculator?
am o verisoara care i`a scos
dar nu stiu cum
ajutor
va roogsad
daca vreunul din voi stie sa scoata virusii sa`mi dea un msj privat

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ai nevoie de un antivirus - avira este destul de bun
Ai nevoie de un antimalvare - malvarebytes este foarte bun
Ai nevoie de un program pentru maintance - tuneup este foarte bun

Daca folosesti aceste programe cel putin odata pe saptamana o sa scapi de acea incetinire a pc-ului. Daca problema persista trebuie sa reinstalezi windowsul

| Alexander_1900 a răspuns:

Daca iti este greu cu anti-virusuri, descarca programelul asta de aici : http://www.softpedia.com/get/Tweak/Registry-Tweak/EasyCleaner.shtml
Vei face curat in calculator printr-un singur click :p

| Akid explică:

Memorie am destulaa rolling eyes

| LovعlyFeelings a răspuns:

Instaleaza Avira Antivir.
Sau depinde de ram oh go on.

| Raluu a răspuns:

Iti zic eu cum. Instaleaza un antivirus bun. Vezi ca i un mesaj privat de la mine. Fundoi?

| jan33tt a răspuns:

Reseteaza calculatorul

| Alliie a răspuns:

Calculatorul merge greu din cauza memoriei ramese ft putina... sterge dn fisierele de pe C. iar virusi se pot scoate cumparandu-ti un anti virus bun ca :karsepersky, bitdefender sau avast... fundapuppy dog eyes?

| DanielRuth a răspuns:

Eu iti recomand Start>All programs>Accesories>System tool>Disk Defragmenter... Aranjeaza fisierele instalate aiurea si iti mareste astfel viteza Pc-ului. Bft.