| NoNameInAction a întrebat:

De ceva vreme, nu imi mai porneste monitorul (ca sa se aprinda, trebuie sa apas pe buton de vreo cateva sute de ori). as vrea sa imi cumpar unul nou dar mai intai sa fiu sigur ca e monitorul stricat si nu unitatea. Ce sa fac pentru a verifica monitorul?

2 răspunsuri:
| DmxSDoG a răspuns:

Phai nu is de la monitor. eu am avut aceeasi problema cand aprindeam monitoru si tot negru si dadeam restart la pc sa se aprinda si dadeam o data de 10 - 20 de ori :O. eu mam reinstalat windowsul. happy
funda?

| NoNameInAction explică (pentru DmxSDoG):

Mah eu vb serios cate o data stau si 1h si jumatate ca sa il aprind prima oara apas pe butonul de la monitor si se face ecranul alb timp de 1 sutim si se inchide de tot, dupa ce apas de 1 mie de ori, incepe sa se faca mov si palpaie si se vad niste liniute pe el negre eternitente si dupa imi scrie no signal si se aprinde. numai ca nu imi arata icoanele si dupa 1 minut, incepe sa imi arate iconitele. am mai intrebat si mi s-a spus ca e din cauza lampii deci pana nu primesc mai multe raspunsuri si nu gasesc cauza problemei, nu am sa dau funda la nimeni. O sa intreb si din prietenii mei sa ma lase sa il incerc pe unitatea lor.