| Dm_Paul_1996 a întrebat:

Ce e stricat un pc atunci cand unitatea porneste dar monitorul nu?

Răspuns Câştigător
| santusx a răspuns:

Incearca sa scoti mufa vga si vezi daca apare no signal.
Daca da atunci probleme cu placa video placa de baza, etc...
Incearca prima varianta si daca nu, vino cu mai multe detalii gen: se incinge chipsetu, se aude un harait de la hardisc, etc...

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca se invart niste ventilatoare, aia nu inseamna ca unitatea merge! E cale lunga de la una la alta! Asa ca ia-le pe rand!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pornesti numai monitorul fara sa bagi cablul in pc. Daca iti apare afisat „No Signal" atunci monitorul e bun si se poate a fie placa de baza dusa.

| Narcys21 a răspuns:

Este o problema cu monitorul, sau cu cablul de alimentare al monitorului

| GhOsTq a răspuns:

Salut! poate fi:
1.Monitorul este ars
2.Cablul de alimentare este stricat