| TheBoyTheCool24 a întrebat:

Salut, de curand mi-am cumparat GTA V. Am instalat, totu' bine si frumos. Problema este in felu' urmator, am fps dropuri si nu stiu de ce. In medie am vreo 30 de FPS-uri. Astea sunt specificatiile mele :
- Placa Video : nVIDIA Geforce GT 730 - 2gb
- RAM : 4GB
- Procesor : Amd Athlon II X3 3.2 GHz
- Sursa : ATX DELUX 450W
- Windows 7 64 bit.
De ce am fps dropuri, sa fie de la sursa sau de la procesor? M-am uitat la temperatura procesorului si este de 30 de grade e normal, cum pot rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| ardei795 a răspuns:

Ai putea sa-ti schimbi placa video, cu un GTX 1050 sau ceva de genul si o sa iti mearga pe high la 70-80 fps happy
Ai mai putea sa iei niste rami. 2, 4 sau chiar 6 sau 8. Memoria recomandata pentru GTA V e de 10 giga, dar merge si cu 8, mai greu si cu 6. Vezi daca placa ta de baza are destule sloturi si care e memoria maxima acceptata si mai ales tipul de memorie (DDR 3 sau 4).
Ai grija sa nu iti iei o placa video prea puternica pentru procesor, sa nu faca bottleneck. GTX 1050 e destul

1 răspuns:
| Barkjha a răspuns:

Pc-ul nu e de gta 5