| Aba123 a întrebat:

Salut,de curand mi-am luat un laptop Asus u35jc cu procesor i5 520m si 2 placi video una Intel hd graphis si una dedicata nividia 310m,faze e ca,cand dau sa instalez driverul la placa nivida nu se m-ai aprinde laptopu, instalez driverul tot si apoi imi apare acea chestie cu restar now or restar later, ii dau pe restart now iar cand da sa intre in laptop nu intra ramane blocat la windows startin (acel stegulet din 4 puncte),daca intru in safe mod si dezinstalez driverul,laptopul porneste normal, driverul l-am luat de pe nVIDIA si de pe site-ul oficial Asus, driverul e 100% al laptopului.De ce face chestia asta si daca are cineva vreo rezolvare.Va rog ajutati-ma dau funda!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Instaleaza mai intai cea pentru HD graphics iar apoi cea de Nvidia! Daca nu merge nici asa mai descarca o data driver-ul pentru nVIDIA dar de data asta sa fi atent ce setezi acolo cand dai sa-ti caute driver-ul...