| GreeDD a întrebat:

De curand un prieten mi-a facut cadou GTA V dar am o problema cand il joc.
Uneori in timpul jocului de la 78-90 fps scade la 30 chiar si 15.
Tin sa precizez ca am laptop cu urmatoarele specificatii :

Model Procesor: Intel® Core™ i5-4200H Processor
Frecventa procesor (GHz): 2.8 GHz - 3.4 GHz
Tip RAM: DDR3 1600 MHz - 4 GB
Chipset video: nVidia Geforce GTX950M
Intel HD Graphics 4600
Memorie video ram: 2GB

Răspuns Câştigător
| HandaSei a răspuns:

Placa video era de preferabil să fie varianta de 950m cu 4gb VRAM, consumă destul de mult jocul...
Dar totuși nu asta e marea problema! rolling on the floor
Mai bagă 4gb Ram în el și o să-ți meargă perfect! Du-l la un service și vezi dacă mai are un slot liber, ar trebui să aibă, iar dacă nu înlocuiește-l/e pe cea/cele existente cu una de 8 sau 2 de 4, depinde cum ai! E destul de ieftin, undeva la maxim 200-250 de lei.
Baftă! ^.^

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Mai cumpara o placua de memorie de minim 4gb...

| LipoLipo a răspuns:

Incearca sa i faci update de driver la placa video sau ai grija la setari sa nu fie bara aia rosie.De exemplu 2048 MB iar setarile la maxim iti ajung la 3500 sa zicem. Bafta big grin