| Tzigaret a întrebat:

Salut.
Detin laptopul asta : https://altex.ro/......PGL659SD/, l-am luat prin martie exclusiv pentru gaming, a mers totul ok pe ultra graphics cu un fps constant de vreo 55-61, acum insa de vreo 3 saptamani am drop fps la vreo 29.
Spre exemplu assassins creed black flag care il jucam cu un fps constant de 60 la ultra graphics..acum in unele zone imi scade la 30.
Updateurile la placa grafica sunt la zi, la fel si la windows, e posibil sa nu mai fie bun ramul? Sau nu inteleg, dau funda.

Răspuns Câştigător
| marinaru777 a răspuns:

Verifica in taskmanager sa nu ruleze windows update si dezactiveaza antimalware care nu face altceva decat sa scaneze si sa ingreuneze sistemul
https://blog.emsisoft.com/en/28620/antimalware-service-executable/
Update la windows ii dai cand ai timp liber si nu folosesti laptopul. Vezi cat la suta ruleaza in taskmanager cpu, ram, hdd ul.

1 răspuns:
| Tzigaret explică:

Laptop Gaming MSI GL65 9SD-206XRO, Intel Core i7-9750H pana la 4. 5GHz, 15.6" Full HD, 8GB, SSD 512GB, NVIDIA GeForce GTX 1660Ti 6GB, Free Dos, Display 120hz, asta este laptopul