| Barbarul009 a întrebat:

Detin un laptop destul de bun pentru gaming. Nu inteleg de ce nu se comporta cum trebuie in gaming. Pe jocuri gen Fortnite ( 1080p cu setari low nu am constant 120 fps. Am dropuri de la 120 la 30-40 fps si nu inteleg de ce.
Laptopul este asta : https://altex.ro/......HQ2REX006/

Răspuns Câştigător
| Johny_George_1997 a răspuns:

Pai cam atat trebuie sa ai. laptopul este ok dar placa video este ff slaba sincer, si nu stiu de ce te astepti sa ai atatea fps. normal daca ajungi 60 fps cu laptopu asta pe low medium sa zici mersi. laptopul este ok dar totusi ca idee asigurate ca ai toate driverele instalate la zii. funda?

| Barbarul009 explică (pentru Johny_George_1997):

Dar memoria ram este ok? Are viteza de 2444 cred. Pentru gaming ma refer

| Johny_George_1997 a răspuns (pentru Barbarul009):

E ok dar se putea si mai bine

3 răspunsuri:
| RobertRawr a răspuns:

Nu ai cum sa ai FPS constant. Ca sa ai mai putine "dropuri" baga-l la incarcat cand te joci.