| parabuc a întrebat:

Salut.
Dintre Acer si Lenovo nu stiu pe cine sa aleg.
As dori sa îmi cumpăr un laptop dintre cele două si nu stiu pe care sa-l aleg.
https://altex.ro/......-4gb-linux
Sau
https://altex.ro/......b-free-dos
Care-i mai bun?
Si ce firma ar fi mai buna Acer sau Lenovo legat de laptopuri.
Apropo dacă la acel Acer as dori să-i adaug Windows în loc de Linux as pierde garanția?(Windows luat de pe net nu original).
As dori niște argumente pentru cele doua laptopuri pro si contra, dacă s-ar putea.
Mulțumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu pierzi garantia pentru ca partea software nu e mentionata in garantie. De asemenea Lenovo e mult mai bun. Ai un hard de 1 terabite, de 4 ori mai mare decat cel de pe Acer plus ca sunt foarte rezistente.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Iti recomand sa-ti cumperi ACER.
Eu am laptop-ul de 4 ani si nu am avut probleme cu el, merge super bine.winking

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Buna,

Eu personal am laptop de 2 ani de zile de la Lenovo.
Spun din proprie experienta ca dupa cat l-am folosit, l-am si scapat pe jos destul de urat de cateva ori si e putin spart si la cat este de incarcat merge foarte foarte bine.
Pe langa asta mai am cunostinte care au atat laptop-uri cat si telefoane de ani de zile de la Lenovo de care sunt foarte multumiti.
La partea cu garantia nu pot raspunde fiindca nu stiu dar le poti trimite un email sau sa ii telefonezi si iti vor oferii raspunsul corect.
Politica cumparaturilor iti permite ca in termen de 30 zile sa returnezi produsul cu garantia si bonul fiscal inapoi magazinului si sa iti primesti banii inapoi ( cel mai adesea dureaza cca 7 zile pana ii primesti si prin virament bancar ) daca produsul achizitionat nu reprezinta defecte, urme de uz, zgarieturi.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pierzi garantia.