| andreimocanu2007 a întrebat:

Eu am un procesor i5-9400F 2.90 ghz fara turbo cu turbo are 4.10 ghz problema este ca mie imi merge cu turbo 3. 90ghz. Ce pot sa fac sa-mi ajunga procesorul la 4.10 ghz?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pai turbo se activeaza in mod dinamic, Nu merge la 4.10 pentru ca nu e necesar.

1 răspuns:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Modul turbo este folosit numai la nevoie cum a zis si venture, nu o sa iti stea procesorul la viteza maxima numai pentru ca vrei tu. Supune-l la un stresstest ca sa iti atinga viteza maxima.