| Bogdan_Stefan_1995 a întrebat:

Salut,eu voi pleca in luna August in Germania,daca voi descarca un joc de pe site-ul IggGames, voi primi amenda? !

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In Germania jocurile sunt ieftine in magazine atat si pe internet. De ce vrei sa iti complici viata downloadand ceva care este si ilegal. Din moment ce vei fi in Germania si banuiesc ca vei sta la cineva in locuinte ii vei trimite amenda persoanei care te cazeaza, doar daca ai tai parinti sunt deja acolo la fel, tot pe iei ii bagi in belele. O amenda porneste de la 400-500 euro per copiat! Gandeste-te logic din banii astia iti cumperi 10 jocuri si multe altele! Daca amenzile sunt pe numele parintilor tai, caci totul se ia de pe ip si te pot gasi imediat, neplatindu-le, aceste se majoreaza si intr-un final poti face si inchisoare.
Alege downloadezi ori cumperi. Tu alegi.
P.S. locuiesc in Germania si stiu cum sunt treburile pe aici.

| IComeNuts a răspuns:

Salut
Am fost in Anglia si am descarcat jocuri si de pe alte site-uri gen tpb sau cat si nu a ajuns nimic la mine niciodata. Chestia e ca, daca vrei neaparat sa joci jocurile alea, descarca-le de pe acum si cand esti acolo si vrei sa le joci, deconecteaz-te de la internet, cand ai terminat, te poti conecta iar. Din cate stiu, in Germania poti primi amenda destul de mare pentru piraterie, de exemplu acum cativa ani stiu pe cineva care descarca din surse "gratuite" si a primit 5000 euro amenda. Dar nu e universal valabila chestia, doar daca te gasesc. Asadar, descarca-le inainte sa pleci si joaca-le acolo cu internetul oprit la laptop sau PC.