| DantieR a întrebat:

Folosesc Facebook de ani buni. Dar exista o problema. Contul meu a fost creat cu un numar de telefon la care nu mai am acces. Pe telefon mi-a ramas contul salvat, dar cand incerc sa ma conectez pe laptop, imi cere parola (pe care nu o mai stiu). Nu pot sa resetez parola pentru ca imi cere un cod de la acel numar de telefon. Numarul pe care il am acum este conectat la Facebook, dar nu pot sa ma loghez cu el. Ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Ar trebui sa aiba jos un buton/ o optiune cu `try another metod`. si sa trimita cod pe mail, in functie de ce selectezi

| DantieR explică (pentru Sonia822):

Nu este nici o alta optiune. Doar cea cu numarul de telefon la care nu am acces.

| Sonia822 a răspuns (pentru DantieR):

Poate pentru ca ai incercat pe telefon? Intra de pe un desktop, am incercat eu acum. Am bagat o parola gresita intentionat. Si mi-au aparut doua optiuni. Textul a fost acesta:

How do you want to receive the code to reset your password?
Use my Google account
-Log into Google (if you aren't already) to quickly reset your password.
-Send code via email
xyz123mailultau@gmail.com