| MarioDePeTPU a întrebat:

Folosesc sistemul de operare Windows7, si "incerc" sa imi editez videoclipurile (bike-vlogurile) cu programul Filmora. Spun ca incerc,deoarece cand pun videoclipul in Filmora,se misac in slow motion,si cand ii dau "Play" este totul ok! Camera filmeaza in format.mov, si mi se misca in slow motion pe Filmora.Videoclipurile cu format ".mp4" (din gaming) se misca perfect. Aveti vreo idee de ce face asa? (face asa in toate programele de ediat)

1 răspuns:
| mudokins78 a răspuns:

Mov este un fisier dezvoltat de Aplle si ruleaza in quick time
Mp4 este suportat de toate tipurile de playere, tv, etc,
Varianta inteleapta ar fi sa faci conversia mov/mp4 si la urma sa editezi in windows!
(ca idee, eu folosesc powerdirector, e mai bun decat filmora)
Succes!