| vlad20003 a întrebat:

Imi amintesc ca m-am jucat mai de mult un joc medieval, unde imprejurimile erau numai nisip, iar scopul jocului era sa-mi fac un sat folosind ziduri cat repede pot si sa ma duc sa ma lupt cu echipa adversa. Jocul se vede de sus, este 3D dar era un fel de "PowerUp" care te lasa sa controlezi personajul principac in prima persoana pentru o scurta perioda de timp care o puteai castiga prin spargand vaze.
Armele erau un arc si o sabie. Sabia era doar o sabie obisnuita iar arcul puteai sa schimb in mai multe moduri:
1. O sageata normala
2. O sageata de foc
3. Mai multe sageti normale
Imi amintesc cum arata icoana. Era un fel de scut gri spre albastru iar pe el avea niste sageti spre mijlocul scutului. Am facut un desen poate stie cineva:
http://i.imgur.com/IZgZVlr.png
Nu e chiar exact dar poate va aminteste de ceva.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Age of empires sau dune

| vlad20003 explică (pentru mgtow):

Nu-s astea. Seamana foarte mult, intr-adevar dar nu.