| shippuden a întrebat:

Am gasit intr-un depozit un scut de lemn destul de subtire cu un leu pe el care poarta o sabie si culorile de fundal sunt rosu, verde, galben si albastu.Ce simbolizeaza sau de unde provine acest simbol al scutului? Funda care ma lamureste si pe mine.

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

DAca pare sa fie vechi asa, e posibil sa fi apartinut vreunui soldat mai maniac cu tricolorul.

Daca e mai nou, fa-i o poza si trimite-o specilistilor in antique sau posteaz-o aici si o recunoaste careva.

Bafta!

| shippuden explică (pentru grab):

Mersi,oricum eu as vrea sa stiu ce simbolizeaza?

1 răspuns: