| NeroSnick478 a întrebat:

Salut! In 10 zile imi expiră abonamentul ps plus si eu l-am achiziționat prin cod (carton cu codul in interior) cumpărat de la altex, acum vreau sa achiziționez codul de la carrefour. Pot sa activez codul si sa prelungesc abonamentul mai devreme? Sau trebuie sa il activez după ce expiră abonamentul? Si cat este valabil codul acela prin bon de la casa de marcat?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

"Atunci când te abonezi la PS Plus, funcţia de reînnoire automată este activată în mod implicit, ceea ce înseamnă că vei plăti automat pentru o nouă perioadă de abonament după expirarea celei curente. Poţi activa sau dezactiva funcţia de reînnoire automată din hub-ul PS Plus al consolei tale PS4 sau de pe pagina contului tău Sony Entertainment Network, din orice browser web.
Dacă preferi să dezactivezi funcţia de reînnoire automată, poţi achiziţiona un abonament nou – sau poţi adăuga mai mult timp la o perioadă de abonament existentă – de pe web sau din magazin, prin achiziţionarea unui card cadou PS Plus."
https://www.playstation.com/ro-ro/ps-plus/join-ps-plus/