| LikeForMe123 a întrebat:

Într-un meci de competitive No-Prime, un rahat de rus la adversari s-a activat în primele runde. Eu știind ca oricum pierd (și îmi pare rău că sunt în primele 10 meciuri pana sa fac rank), le am spus coechipierilor sa îmi dea kick și mi-au dat. După, ei au pierdut meciul oricum, cum era și normal. Mi se mai pune ca lose dacă mi au dat kick? Sau dacă rusul de la adversari ia vac/game ban, mi se ia lose-ul? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| cyberdoctor a răspuns:

Da, vei fi penalizat cu lose, iar meciul nu va disparea nici dupa ce rusul va fi banat, asta e politica lor.Chiar si la vacban daca este dat pe nedrept ei nu iti pot scoate ban-ul.Eu zic sa nu iti mai bati capul si sa iti castigi cate meciuri poti din cele 9 ramase, 1 meci nu face diferenta.

Daca ti-am fost de ajutor #funda!

1 răspuns:
| DangerF a răspuns:

Da, se pune ca lose oricum.