| LaBest a întrebat:

Salut, intreb si eu daca imi merge sa instalez windows 7.
Sistemul meu :
Procesor: Amd Athlon(tm) 64 x2 dual core processor 3800+ 2, 01GhZ
Ram: 3GB RAM
Directx version : 9.0c
HDD(HARD) : 500GB

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Memoria hdd-ului n-are treaba, ai nevoie de doar de 16 gb pentru windows 7.
Windows 7 cere o placa video de 128 mb, daca ai de minim 256 mb o sa-ti mearga perfect=>http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows7/products/system-requirements

| BoGhDaN a răspuns:

O sa iti mearga brici.

| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Merge sa instalezi.
Chiar si cei care au 1Gb RAM ii merge deci la tine nu prea are ce sa iti faca.

| Diavolcata a răspuns:

Mergehappy

| Th3Li0N a răspuns:

Iti merge daca mie imi perce pe p4 3ghz si 1, 5gb de ram eu am windows home premium 7 32 bit.Tie iti merg toate seriile de windows 7 pe 64 bit

| ClauCS99 a răspuns:

Daca iti merge insa procesorul te cam "tradeaza".

| Zuke a răspuns:

Cred ca ar merge.

| razvybossu95 a răspuns:

Merge fara probleme, eu am instalat la un prieten pe 1gb ram si tot mergea, mai raw dar mergea