| UnNumeCiudat a întrebat:

La world of tanks, ce natiune are cele mai bune antitancuri?

Răspuns Câştigător
| andreymaryus a răspuns:

Salut. si eu joc wot si pot sa ti spun ca fiecare natiune are tancuri bune, dar totusi U.R.S.S SI GERMANIA sun cele mai bune. numele meu pe wot este andrei_marius, baga ma la prieteni sa mai vorbim

3 răspunsuri:
| HeRmeSs a răspuns:

Frate, eu cand am intrat nu ma punea sa aleg natiunea O.o. Dar cel mai bun tank este Cruiser 3. Poate trage cu 24,, gloante'' sau cu rachete normale. Eu prefer sa pun modu mitraliera cu,, gloante'' pentru ca trage incontinuu iar adversarul se sperie usor. + La cate gloante trage, ai mari sanse sa nimieresti motoru sau sa dai lovitura critica.

| andreymaryus a răspuns (pentru HeRmeSs):

Da dar ai sa vezi ca cu cat o sa ai tancuri de tiere mai mari nu o sa mai traga automat ci doar cate unul. numai anumite tancuri vor mai trage asa cum ar fi linia lui elc amx de la francezi sau a lui t71 de al sua. dar nici alea nu or sa traga cum esti u obisnuit cu tierele mic. o sa fie un anumit timp de reincarcare intre focuri. tunul acela automat de pe cruiser 3 nu o sa faca nimic celor de peste tier 5.

| Clawd3lw a răspuns:

U.r.s.s si Germania