| UnNumeCiudat a întrebat:

La world of tanks, ce natiune are cele mai bune antitancuri?

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Tanc destroyer este jagd pz e100 poate de dmg de 1400 si are o penetrare foarte buna, are si armura destula

| 0x11111051 a răspuns:

De la lvl 5 in sus, eu merg pe SU-85 (rus). Nu prea are armura buna, insa tunul este super.

| vLaDy25 a răspuns:

Depinde ce fel de tanc te intereseaza ( antitanc, artilerie, tanc mediu, tanc greu )...

| KodrutZ a răspuns (pentru vLaDy25):

A zis "antitancuri", ce mai vrei?
@UnNumeCiudat: Nici una, depinde de tier, fiecare are plusurile si minusurile ei. De exemplu, SAu-40 frantuzesc e hulit de foarte multi, insa S-35 e foarte bun pentru tierul lui, T95 e cam inutil in majoritatea cazurilor, desi sint TD-uri americane foarte bune pentru stilul de joc mai dinamic (Wolverine, Hellcat), etc.