| SpikeSpigel a întrebat:

Salut lume. Am si eu o intrebare. Mi-am bagat shader si cand vreau sa pun un shader merge dar cand intru in lume sau pe MP automat crash. Orice shader as incerca nu merge. Nu e faza ca am PC slab. Am jucat destule jocuri cu cerinte mari. Ca de exemplu Far Cry 3 care l-am jucat pe medium, payday 2, GTA IV si multe altele. Faza este ca la un prieten cu un PC mult mai slab ca al meu ii merge shaderul straight face. Nu zic ca are FPS mare. Are 10 FPS cu Seus shaders.

2 răspunsuri:
| Yuzoo a răspuns:

Verifica versiunea de optifine si programul de shader sa nu fie vreo varianta coruptata, downloadeaza alte variante din alte parint. Pana mi-a mers mie shaders si eu am instalat si sters cred ca nu exagerez de 6 ore. minecraftul... Sper ca te ajuta cu ceva.

| SpikeSpigel explică (pentru Yuzoo):

O sa incerc... Dar eu tot cred ca este de la porcaria mea de placa video.