| Pardau_Ionut_1990 a întrebat:

Salut lume:D! De vreo cateva zile ma chinui sa instalez Minecraftul si nu merge:(( De fiecare data ori de cate ori as reinstala si orice alta versiune as instala imi apare urmatoarea eroare: Bad video card drivers! Si mai jos arata toate erorile cu OpenGL si nu stiu ce...
Nu stiu ce sa mai fac! Am incercat sa rezolv situatia uitandu-ma pe forum si gasind cateva metode( apropo acesta e linkul cu solutiile gasite pentru cineva care a avut aceiasi problema http://www.minecraft-romania.com/forum/post60714.html) si nu merge nici una! M-am uitat si pe youtube siam gasit cateva solutii cum ar fi sa updatez driverul video da l-am updatat totul e la zi si nu merge, am mai gasit un video in care puteai sa schimbi rezolutia dar eu n-am rezolutia respectiva( acolo cerea rezolutia 1366 by 768, High Color (16 bit) 60 Hertz iar eu cea mai apropiata de aceasta e 1280 by 768, 65536 color (16 bit), 60 Hertz). Momentan folosesc o rezolutie de 1280 by 800, culori realiste, (32 bit), 60 Hertz. Pliz Help! Dau funda mareeeee!

Răspuns Câştigător
| Yeu_Ady_1994 a răspuns:

Salut
Frate ia-ti un driver la placa video.si o sa-ti mearga, si mie mi-a facut asa.
http://www.nvidia.com.mx/page/home.html
bafata!

| Pardau_Ionut_1990 explică (pentru Yeu_Ady_1994):

Mi-ai putea da exact driverul care l-ai pus si u dar pentru conviguratiile care le-am zis mai sus?(apropo am uitat sa zic am windows 7 rolling on the floor )

6 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Java ultima versiune ai?
www.ninite.com/java/

| Pardau_Ionut_1990 explică (pentru DDCC):

Am instalat versiunea ce mi-ai dat-o tu dar aceiasi problema...

| DDCC a răspuns:

În cazul în care nu știi sau nu găsești driverul cu care să-i faci update la placa video, click pe Start, scrie Device Manager, se deschide o fereastră http://goo.gl/KD4z2

click dreapta pe placa video > Update.
Acest lucru îl face și 3Dchip/Slim Drivers/Drp.su, gratuite toate.
Dacă tot nu merge mai fă o actualizare de aici
http://ninite.com/jdk-shockwave-silverlight/

Alternativ, poate ai probleme tehnice cu placa video.

| Cineva2424 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema, la mine cel putin era de la monitor, pe atunci aveam monitor dala mare(nu plasma ca sa zic asa, deaorece monitorul bun era stricat).Si dupa ce l-am reparat, a mers Minecraftul.Dar, nu poate fi doar de la asta, vezi sa nu ai o problema cu placa video.Cati mb ram ai? Intra pe site-ul asta: Canyourunit si scrie acolo Minecraft.O sa iti dea specificatii ce poti sa faci si din ce cauza e problema.

| Pardau_Ionut_1990 explică:

Lasati nu va mai chinuiti ca e clar de la placa video sau poate pentru ca am numai 1 GB ram, oricum multumesc de osteneala