| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ma ajutati si pe mine nu stiu sa configurez cont de xbox live gold, momentam am decat xbox live si cand dau redem code sa activez 1 luna live gold imi cere billing adress, si am pus toate informatiile dar zic ca sunt invalide de exemplu zip code e format din 6 cifre si acolo imi merge maxim 5 cifre si nu merge, iar la oras la fel nu merge. imi puteti spune pas cu pas ce trebuie sa fac

Răspuns Câştigător
| alexpahar a răspuns:

Pai, problema e cu contul tau, atunci cand ti l-ai facut probabil ai pus ca locatie Romania. Xbox live gold, precum si magazinul nu sunt disponibile in Romania. Trebuie sa iti faci un nou cont in alta tara, de preferabil Marea Britanie.

| Adrian926a a răspuns (pentru alexpahar):

Am 4 jocuri pe contul asta se poate sa schimb locatia?

5 răspunsuri:
| Adrian926a a răspuns:

Si m-am uitat la setarile consloei regiunea e pe united states

| Adrian926a a răspuns:

Nu, e pe united states si merge sa descarc jocuri deci nu trebuie sa fie neaparat pe sua, probabil contul de xbox live trebuie setat pe sua sau alta tara dar lasa ca nu mai activez gold