| Nujjjjjjjjghf a întrebat:

Ma gandeam ca fie anul asta, ori anul viitor( dupa ce dau bacul ) sa imi iau un nou laptop de gaming. As vrea sa il tin pentru minim 4-5 ani, dar sa ruleze orice joc minim pe high ( pentru moment ) si care sa ruleze si dupa 4-5 ani macar pe low(nu jocuri gen LoL, ci jocuri care necesita cele mai bune componente, si sa se miste fluent ( 60+ fps ).
M-am uitat la acest laptop si voiam sa intreb daca este destul de bun incat sa dureze atat ( avand in vedere ca voi avea grija de el, il voi curata saptamanal, ii voi lua un cooler foarte bun ) sau exista altele putin mai ieftine care sa indeplineasca conditiile puse de mine?
Acesta este laptopul: https://altex.ro/......31GWEV010/

Va multumesc frumos pentru timpul acordat si daca doriti sa imi mai puneti intrebari, puteti sa o faceti, vreau sa imi aleg laptopul perfect pentru mine.

5 răspunsuri:
| Preotul500 a răspuns:

Da, m-am uitat prin specificații si este destul de in regula. Totusi as merge pe ceva cu mai multa memorie RAM pentru bugetul ala. GPU-ul si GPU-ul sunt foarte ok pentru un gaming decent.

| DamnedDark a răspuns:

In acest moment acest laptop este o achizitie buna, fiind puternic pe partea de CPU/GPU, iar pe partea de ram are 1 slot ocupat din 2 putandu-se adauga inca un modul de 16GB ram pe viitor.
Dar pana la anul nu se stie cum va evolua piata.

| Nujjjjjjjjghf explică (pentru Preotul500):

Pot sa achizitionez si o memorie RAM daca este nevoie.

| Nujjjjjjjjghf explică (pentru DamnedDark):

Sunt de acord, o sa ma orientez in functie de momentul in care o sa aleg sa il cumpar.

| j1NNNx a răspuns:

Laptopurile de top actuale se ieftinesc imediat cum apare ceva nou, deci la anul o sa fie alte variante comparativ cu acum.