| Horror21 a întrebat:

Salut ma gandeam sa imi descarc fifa 2014 pentru pc..sau sa-l cumpar...si ma intrebam daca jocul va merge pe 4 gbRam, procesor : Intel(R) Pentium(R) CPU G2020 @ 2.90 GHz sistem de operare 61 de biti, dau funda.

10 răspunsuri:
| nurckye a răspuns:

61 bit....inedit...in fine, ai omis placa video, tipul memoriei ram, hdd etc

| Horror21 explică (pentru nurckye):

64 de biti scuze. laughing) placa video nu imi arata denumirea ei unde dau sa o gasesc ca daca dau click dreapta p my computer nu arata. straight face

| anonym012 a răspuns:

Salut! Poti sa-mi zici numele de la placa video, procesorul poate rula Fifa 2014 pe High-settings dar nu ai dat niciun detaliu pentru placa video.

| Horror21 explică (pentru anonym012):

Placa video nu imi arata denumirea ei unde dau sa o gasesc ca daca dau click dreapta p my computer nu arata. straight face

| nurckye a răspuns (pentru Horror21):

E o comanda. Dai run si apoi dxdiag

| anonym012 a răspuns (pentru Horror21):

Ai windows 7/8: Click dreapta pe desktop->Screen Resolution->Advanced.Acolo iti arata toate detaliile. Windows Xp Click dreapta desktop->Graphics Properties->Informations (din cate mai stiu eu de acum 2 ani).

| anonym012 a răspuns (pentru nurckye):

Comanda grea, mai usor: Click dreapta pe desktop->Screen Resolution->Advanced.Si la ce-ti trebuie hdd cu ce te ajuta? Vrei sa fii sigur ca are spatiul necesar, la fel si cu memoria RAM, dupa tipul procesorului fac pariu ca este DDR3, pentru ca ala e procesor din 2013, care se potriveste pe placa din 2013, cu RAM din 2013! Placa de baza chipset 1150 Intel, DDR3

| nurckye a răspuns (pentru anonym012):

Poate are ssd de 16 sau 32

| anonym012 a răspuns (pentru nurckye):

Da dar orice pc-nou sau vechi(de obicei nou) are un hdd si poate un ssd. Uita-te la i7 are si hdd si ssd.Si chiar daca si l-a facut din bucati cred ca stia si el sa i-a un hdd cu memorie peste 100GB.

| nurckye a răspuns (pentru anonym012):

Cine stie. Si totusi poate ca isi instalează jocurile pe ssd d daca are, lucruri ce reduce mult timpii de încărcare.