| PatrickCakmak a întrebat:

Salut ma puteti ajuta tot incerc sa-mi fac un cont RO-RP, am citit regulament dar nimic, ma puteti ajuta? :

Formele corecte și complete ale următoarelor acronime: RP, MG, PG, RK, IG, OOC, CK sunt:
Roleplay, Metagaming, Powergaming, Realkill, In Game, Out of Car, Character Kill.
Realplay, Multigaming, Powergaming, Revengekill, In Corason, Out Of Character, Come Killer.
Roleplay, Metagaming, Powergaming, RevengeKill, In Game, Out Of Character, Character Kill.

Care dintre următoarele exemple de RP nu este corect?
/me scoate rapid de la spate un pistol, setându-i siguranța pe OFF.
/me se aruncă de pe bloc de la etajul 5, încercând să cadă în picioare astfel încât să nu pățească absolut nimic.
/me încearcă să arunce cât poate de mult cu piatră din mâna sa, cât mai aproape de zona marcată, luându-și în prealabil un avânt considerabil.

În care din următoarele cazuri poți ignora un administrator de joc ON-DUTY care ți se adresează OOC?
În cazul în care ești în roleplay și trebuie neapărat să îți termini roleplay-ul.
Doar în cazul în care ești amenințat de cineva prin roleplay, iar dacă ai răspunde administratorului, ți-ai pune viața IC în pericol.
În nici un caz.

Ce înseamnă Ninja Jack? Este permis așa ceva pe server
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Nu este permis.
Atunci când faci roleplay de ninja. Este permis.
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Este permis.

Ai voie să dai /quit sau force crash într-o acțiune RP?
Doar dacă este de acord jucătorul cu care fac roleplay.
Da, pentru că o pot relua mai târziu.
Nu, pot fi pedepsit de către admin.

Care dintre următoarele exemple de RP este corect?
/me încearcă să deschidă portbagajul mașinii cu ranga, apăsând puternic pe aceasta cu ambele mâini.
/me încearcă să nimerească cu mingea la coşul de basket situat la 200 de metri depărtare
/me se îndreaptă spre mașină, deschide mașina, apucă cu mâna dreaptă un pistol urmând să pună ținta pe capul lui X apăsând pe trăgaci.

Dacă ești mecanic și cineva te cheamă să îi repari mașina, cum procedezi?
Mă duc acolo, fac roleplay că repar mașina și după dau comanda /repair.
Îi dau PM cu prețul reparației, iar dacă e de acord mă duc acolo și îi repar mașina.
Mă duc și îi comanda /repair pentru o anumită sumă.

Dacă ești împușcat prin roleplay de către cineva, dar încă mai ai viață (nu ai intrat în deathtimer), ce faci?
Îmi scot arma și începem să ne împușcăm (shoot-out).
Cad pe jos și fac RP-ul necesar situației.
Fug spre spital.

Dacă cineva te înjură pe PM, ce faci?
Fac o poză și îl raportez pe forum.
Îl caut, îl găsesc și îl omor.
Nu îl bag în seamă sau îl înjur și eu.

De ce nu poţi face RP cu un administrator de joc aflat OFF-DUTY?
Poţi face RP cu acesta.
Deoarece administratorul nu ştie dacă să facă RP cu tine sau să îşi facă treaba cu care a fost însărcinat OOC.
Deoarece administratorul este OOC, având o sarcină bine stabilită.



Alte întrebări













Server ONLine
server.ro-rp.ro

Gamemode Roleplay 5.13.2
Jucatori 77/200
Harta RO
Versiune 0.3.7-R2


Conecteaza-te cu un click aici!
Server Romania Roleplay





Romania Roleplay