| catalin542000 a întrebat:

Salut, merge sa minez si cu o placa de baza veche?
Care nu are alimentarile suplimentare molex sau sata?
Eu orisicum alimentez placile video si riserele de la o sursa server, sursa pcului doar imi aprinde pcul.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Nu placa de baza are conectorii molex si sata power, ci sursa. Placa de baza are doar conectorul SATA ( pentru data).

| catalin542000 explică (pentru PainTech):

Prietene, mai citeste odata ceea ce am scris, si dupa daca ai inteles raspunde din nou, cine ti a zis sau mai bine zis unde ti am zis in intrebare ca ar avea placa de baza cabluri sata sau molex? Am zis care sa nu aiba alimentare suplimentara sata sau molex exact la fel cu are placa video olimentare suplimentara pci e 6 sau 6+2, dar cred ca nici nu sti ce este aia.