| alex1353 a întrebat:

Salut,mi-am cumparat de ieri un PC de la cineva. Faza e ca baietasul mi-a zis ca placa video e dedicata si e de 512 mb.Am incercat ieri sa joc minecraft si imi tot dadea crash,am cautat sa vad ce naiba are si problema e de la placa video,nu ma prea pricep, o sa va arat acum ce imi scrie cand dau sa vad ce placa video am:
Chip Type:GeForce 8800 GT
Dac Type:Integrated RAMDAC
Adapter String:GeForce 8800 GT

Total avalaible graphics memory:2303 mb
Dedicated video memory:512 mb
System video memory:0 mb
Shared System memory:1791 mb

Ce fel de placa e pana la urma si care e faza de imi da crash la Minecraft?

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Fa-i update la driverele de la placa video, da spune si restul sistemului

| alex1353 explică (pentru bogdan324):

Am cautat sa fac update dar nu gasesc nici un update pentru placa asta, are 4 gb ram ddr2, procesorul este Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3, 40 Ghz

| bogdan324 a răspuns (pentru alex1353):

Si ce windows ai?

| alex1353 explică (pentru bogdan324):

Windows 7 Ultimate pe 32 de biti, mai este ceva la placa video dar cred ca nu conteaza
Bios Information:Version 62.92.16.0.4

Stii ce pot face sa rezolv problema?

| bogdan324 a răspuns (pentru alex1353):

Descarca driverul asta
http://www.nvidia.co.uk/download/driverResults.aspx/82588/en-uk
Daca tot ai probleme sa imi dai id de skype[daca ai] si vedem acolo

| Kreefy a răspuns:

Poate nu este bun minecraft-ul.
Incearca sa il iei de la Team Xtreme