| TheDarkDragon a întrebat:

Salut.Mi-am descarcat Assassin's creed Black flag, si am lag.Nu e chiar insuportabil, doar ca e enervant.Nu am peste tot, cand merg cu corabia, sau ma bat pe mare, si pe insule nu am lag, doar in orase, gen Havana, si putin in Nassau.(in alte orase nu am fost). Bine, in nassau merge relativ bine, e doar putin.Problema e ca Assassin's creed 5 Liberation, care e mai nou ca black flag imi merge bine, fara o urma de lag.Nu stiu ce sa fac, ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

AC IV BF nu este foarte bine optimizat pentru PC. Cand esti in joc, intra la setari si vezi sa n-ai V-Sync ON. Daca nu-l ai, mai scade din setari.

| SilviaDulcik a răspuns:

Nu compara Liberation cu Black Flag.
Liberation a fost initial un joc pentru PS Vita.

| DJLIGHT a răspuns:

Intra in setarile jocului si da rezolutia si celelalte mai mica.