| Kreisegger a întrebat:

Am o problemă, cu jocul Assassin's Creed Black Flag, îmi merge sacadat(foarte) dar nu stiu din ce cauza, am un calculator destul de bun si m-am uitat la cerintele lui si ma incadrez intre cele minime si cele recomandate(mediu), am descarcat jocul de pe foarte multe siteuri de foarte multe ori dar degeaba, alte jocuri mai "puternice" decat el imi merg mai bine, am toate driverele instalate, la joc am dezinstalat vSync, si l-am pus pe setari minime(tot off) dar tot asa imi merge, probabil este din cauza perateriei(nu stiu), mi-e frica sa il cumpar sa nu mearga tot la fel.

Dau Funda, celui care ma ajuta.

4 răspunsuri:
| HMike a răspuns:

Salut Amorezu69

Iti recomand sa imi lasi specificatiile calculatorului tau, iar vSync e recomandat sa fie activat pentru ca acesta chiar poate imbunatati cadrele pe secunda.In timp ce ruleaza jocul,iti recomand sa verifici task manager si sa observi daca sistemul e supraincarcat sau nu.

Iti recomand sa inchizi skypeul, chrome sau alte programe in timpul rularii jocului, pentru a functiona mai fluid.

Sper ca te-am ajutat, nu am putut spune foarte mult pe motiv ca nu ai lasat specificatiile sistemului, bafta!

| Kreisegger explică (pentru HMike):

Am un Amd r5 grapchics AMD-6310, O placa video R5-320 SI 6 Gb(ram)

| HMike a răspuns (pentru Kreisegger):

Placa ta video una destul de capabila de jocuri,Problema poate fi de la anumite setarii ale jocului de exemplu:Bloom,motion blur,mxaa,fxaa,calitatea texturilor etc.

Nu folosi setarile standard,dezactiveaza ce am spus mai sus si scade Texture quality,acestea pot suprasolicita procesorul,astfel vei face fenomenul bottleneck,in care o piesa [placa video] a laptopului e relaxata, iar alta [procesorul] munceste pana crapa.

Acestea pot reduce durata de viata a laptopui,e ca si cum toata viata ai manca doar cartofi prajiti,iti place, dar nu tine mult, caci nu vei ajunge bine.

Acestea fiind spuse, scade cateva dintre setariile jocului sau rezolutia.

Sper ca te-am ajutat, Spor la butonat :*!

| RaresHS a răspuns:

Buna,

Incearca sa scazi rezolutia si detaliile grafice (fxaa, mxaa, ssao, etc)
Primesc funda?