| Anonimus11111 a întrebat:

Mi-am instalat windows 7 pe calculator si acum nu pot deschide niciun joc. Trebuie sa instalez vreun program pentru rularea jocurilor sau ceva de genul acesta? In special cand instalezi un windows trebuie sa-i instalezi CD-ul acela pentru driver. Vreau sa stiu care este programul acela care ruleaza jocul!
Va rog, daca ma puteti ajuta. Dau cel mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
| VirtualKnight a răspuns:

Trebuie sa te uiti pe joc ce windows trebuie sa ai, probabil nu iti este bun windowsul pentru jocurile alea, de obicei jocurile cer windows 2000 sau XP

| FesCuDungi a răspuns:

Majoritatea jocurilor sunt facute pentru xp sau 2000, vista, mai jos de windows 7 care este mai nou! o alta problema ar putea fi ca windowsul tau sa nu recunoasca jocurile, eu am patit-o!