| Bimbaa a întrebat:

Buna all.am auzit de la proful de info ca exista un program, care il instalezi dupa ce ti-ai instalat windows-ul si programele care iti sunt utile tie, apoi il pui pe un dvd, iar atunci cand calculatorul nu merge asa cum ai vrea, introduci dvd in calculator si reistalezi programul iar calculatorul o sa functioneze la fel ca dupa instalarea windowsului, adica PERFECThee hee. zicea ceva ca e un program fantoma.sau ceva de genul.cine imi spune cum se numeste si ma ajuta sa-l instalez, sa-l pun pe dvd.hmm? love struck pls, help!

6 răspunsuri:
| userr a răspuns:

Procedeul se numeste BackUp.si se poate efectua din Windows cat si cu ajutorul altor programe(ex.AcronisTrue Image,Nero BackUp,etc)
BackUp-ul, intr-adevar il folosesti atunci cand sistemul(Windows)nu mai functioneza corect, ori pierzi date importante.Eu personal it recomand Acronis True IMAGE PENTRU CA FACE SI O COMPRESIE A FISIERULUI Backup... ceea ce este de folos!

| userr a răspuns (pentru userr):

Programul se numeste Norton Ghost! ghost=fantoma!

| FarrellBull a răspuns:

Daca nu merge asa cum ai vrea, ii pui 2 picioruse, poate merge
iar despre asa ceva nu am auzit, poate e mai nou sau dupa cum spune si numele" program fantoma"
dai un backup si rezolvi problema
revine asa cum a fost inainte sau reinstalezi windows-ul big grin

| Bimbaa explică:

@FarrellBull eu sunt sigura ca exista, iar ca sa iti demonstrez si tie, o sa-ti spun numele programului.si o sa cauti informatii despre el.winking,dar asta o sa se intample dupa ce o sa vorbesc saptamana viitoare cu profesorul meu la scoala. e mai simplu sa instalezi un "program fantoma" care sa contina toate celelalte programe care le vreau eu, decat sa reinstalez windowsul, si dupa sa caut iar toate programele care imi trebuie.:pe

| Bimbaa explică:

@userr: multumesc frumos! (de acelasi program vorbea si profesorul meu.