| dianadeedee123454321 a întrebat:

Am o problema si vreau sa stiu daca ma puteti ajuta. Am un calculator cu windows XP. Am avut browserul Mozilla Firefox de pe care am instalat Safari. Dupa ce l-am instalat am dezinstalat Mozilla fara sa testez Safari. Dupa ce am dezinstalat Mozilla nu am mai avut in calculator alt browser in afara de Safari. Orice as cauta pe Safari imi da eroare. Iar acum nu mai am cum sa instalez inapoi Mozilla sau orice alt browser. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Internet Explorer este ultima sansa a ta sa zic asa:
Il gasesti C:\Program Files\Internet Explorer.
Si dai click pe iexplorer.exe
Si s-a deschis pagina.

2 Recomand 3 Browsere cu succes:
Mozila Firefox
Baidu Browser (Limba Engleza) este foarte bun Browser de navigare si descarcare.
Chrome sau Torch.

3 Daca inca nu merge sau nai gasit internet explorer cauta in search.
Start=Search=All Files and folders (Partea stanga)

Si la All or part of the file name:
Scrii acolo denumirea "Internet Explorer" fara ghilimele si dai search.
Sau poti sa scrii Mozila poate mai ai fisierul de instalare.

4 Iar daca nici asta nu merge du-te la cineva prieten, biblioteca, sala de jocuri.
Si pui intr-un CD/DVD/Stick Usb Mozila Firefox, Chrome, Baidu...

Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

PS:Este recomandat sa ai minim 2-3 Browsere in caz ca unul sau doua nu merge al treilea sa fie de rezerva sa te ajute.

Unele Browsere sunt bune pentru Navigare altele pentru downlond, rularea lor...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi ca s-ar putea sa ai Internet Explorer, cauta-l pe calculator, s-ar putea sa nu se vada fiind ascuns, asa ca da cautare pe tot calculator si-l folosesti sa instalezi M.Firefox.
De asemenea poti merge la un prieten, descarci M.Firefox pe un stick sau CD si apoi il copiezi pe calculatorul tau.

| dianadeedee123454321 explică:

Va mulțumesc amandurora