| utilizator5000 a întrebat:

Salut. mi am luat o placa video si n am conectori de 6 pini la ea. am incercat fara conectori dar nu afiseaza nimic pe monitor. asa ca am zis sa o conectez la placa de baza, am facut o setare din bios, dar nu mi o gaseste si ma conecteaza la Intel hd. ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Tinand cont ca sursa nu are conectori pentru placa video NU, trebuie sursa sa iti tina placa.

Ce placa video si ce sursa ai?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Aia este alimentarea suplimentara, fara ea conectata placa nu este alimentata cu curent corespunzator si nu porneste.

Nu te zgarci si cumpara o sursa cu alimentarea corespunzatoare ca risti sa o arzi si o sa ramai doar un Intel hd.

| utilizator5000 explică (pentru Intruder19):

Mi as cumpara un cablu/adaptor de 6 pini, merita?

| utilizator5000 explică (pentru Intruder19):

Am rezolvat pana la urma, iti multumesc

| Intruder19 a răspuns (pentru utilizator5000):

Tinand cont ca sursa nu are conectori pentru placa video NU, trebuie sursa sa iti tina placa.

Ce placa video si ce sursa ai?