| Nigirishimete a întrebat:

Salut, mi-am luat o tastatura noua si ma cam enerveaza. Apas space si tasta 4 nu se pune, decat daca scot space si pun tasta 4 se pune, si nu suport asta e pentru un joc trebuie neaparat sa tin space si 4 in acelasi timp, dar cealalta tastatura mergea bine. Cum pot rezolva aceasta problema? Am incercat si pe CS:GO tot acelasi problema.

2 răspunsuri:
| KlibrDM a răspuns:

Http://www.gigahype.com/nkey-rollover-test-page/
Ia intra aici, da click pe imaginea cu tastatura, da-i o palma buna si lunga tastaturii tale, sa apesi cat mai multe butoane, si vezi daca pe site se fac toate butoanele apasate verzi. Daca nu se fac toate butoanele apasate verzi, atunci tastaturii tale ii lipseste un "feature" numit N-Key rollover (sau Anti-Ghosting) si pur si simplu este incapabila de a transmite calculatorului toate tastele apasate.
In general tastaturile mecanice au N-Key rollover si asta este un punct forte al lor.
Daca nu se fac toate butoanele apasate verzi, poti sa-i mai dai cateva palme tastaturii tale, ca merita.

| Nigirishimete explică (pentru KlibrDM):

Merge orice buton, absolut toate, doar ca in joc nu se apasa. (space si 4 in acelasi timp).Hai sa zicem ca tastatura e facuta pentru CS:GO si vreau sa fie o tastatura normala.